átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Sikeresen szerepeltek a FÖLDES diákjai az OKTV matematika, fizika döntőn

 

Tari Balázs, fizika 26. hely; Porupsánszki István, matematika 14. hely; Szőke Tamás, matematika 12. hely; Szabó Dániel, matematika 35. hely

 2015.04.22.

PRO TALENTO – A TEHETSÉGÉRT

 

Veres Pál igazgató úr az Arany János Tehetséggondozó Programban végzett kiemelkedő munkájáért, PRO TALENTO – A TEHETSÉGÉRT  emlékplakett díjban részesült.

Gratulálunk!

2015.04.01.

28. Ifjú Fizikusok Nemzetközi Tornája

Plaszkó Noel László 11.c osztályos tanuló

a többfordulós válogatóversenyen nyújtott teljesítménye alapján
tagja lett annak az 5 fős csapatnak, akik Magyarországot
képviselhetik a thaiföldi Nakhonratchisma-ban rendezett

28. Ifjú Fizikusok Nemzetközi Tornáján.

Felkészítő tanárai: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc

Gratulálunk!

2015.03.20.

Személyi jövedelemadója 1 %-a

FIGYELEM!

 A

„KORSZERŰ ISKOLÁÉRT” ALAPÍTVÁNY

MÉGIS FOGADHATJA AZ ADÓ 1%-ÁT!

Tisztelt Szülők!

Kedves Öregdiákok, Támogatóink!

Adminisztrációs pontosítások következtében a

„Korszerű Iskoláért” Alapítvány

tudja fogadni az adó 1%-át.

Tisztelettel kérjük, hogy utalják adójuk 1%-át a

Földes Ferenc Gimnázium

támogatására alakult két szervezet valamelyikének!

„Korszerű Iskoláért” Alapítvány

(3525 Miskolc, Hősök tere 7.)

Adószám: 18404100-1-05

Földes Ferenc Gimnázium Diáksport Egyesület

(3525 Miskolc, Hősök tere 7.)

Adószám: 18428803-2-05

Támogatásukat előre is köszönjük!

 2015.03.16.

IRINYI JÁNOS KÉMIAVERSENY megyei döntő

I/A kategória

     1.    helyezett: Molnár Ádám 9. c
  országos döntőbe jutott

                    Felkészítő tanára: Szepesiné Medve Judit

I/B kategória

1.    helyezett: Sajgó Mátyás 9. D a mezőny legmagasabb pontszáma, kupagyőztes

           2.    helyezett: Kiss Gábor 9. d

Mindketten bejutottak az országos döntőbe.

                Felkészítő tanáruk: Endrész Gyöngyi.

II/A kategória

          1.    helyezett: Major Ábel 10. h

          2.    helyezett: Sillinger Péter 10. h

          3.    helyezett: Szabadfalvi Dániel 10. h

Mindhárman bejutottak az országos döntőbe.

                Felkészítő tanáruk: Endrész Gyöngyi.

II/B kategória

        1.    helyezett: Novák Márk 10. c, országos döntőbe jutott

Felkészítő tanára: Kenéz Erika

       2.    helyezett: Bodnár Bence 10. b, országos döntőbe jutott

       3.    helyezett: Jurkó Dávid 10. b, országos döntőbe jutott

       4.    helyezett: Fegyverneki Bence 10. b

       5.    helyezett: Horváth Lívia 10. b

                 Felkészítő tanáruk: Endrész Gyöngyi

2015.03.13.

Tájékoztató a hit- és erkölcstanoktatás szervezéséről

Katolikus hittan 1

Katolikus hittan 2

Református hittan 1

Református hittan 2

2015.03.11.

Érettségi témakörök 2015

Magyar nyelv és irodalom   12.B   12.C   12.H     13.D   13.E   
Történelem   12.B   12.C   12.H   13.D   13.E  
Filozófia   -   -   -   13.D   -  
Fizika   -   12.C   12.H   13.D   -  
Informatika   12.B   12.C   12.H   13.D   13.E  
Kémia   12.B   12.C   12.H   13.D   -  
Testnevelés   12.B   -   12.H   13.D   -  

2015. 03.03.

Gratulálunk!

A Romanian Master of Mathematics nemzetközi matematika versenyen

Szőke Tamás 12. H dicséretben részesült.

A magyar csapat 5. helyezést ért el.

A csapat munkáját helyettes vezető tanárként Győry Ákos segítette.

2015.03.02.

Versenyeredmények


informatika Országos LOGO Számítástechnikai tanulmányi Verseny (4. korcsoport, 9-10. osztály) 3., döntő forduló forduló,
országos 1. Lencsés Ádám (10.c),
országos 21. Gáspár Attila (9.h) Felkészítő tanár: Csató Endre


Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi verseny (gimnázium I. kategória)
megyei 1. hely és országos 25. hely Ignácz Bendegúz 9.D ,
megyei 2. hely és országos 26. hely Kun Péter 9.D Felkészítő tanár: Szentesi Csilla

(gimnázium II. kategória)
megyei 1. hely és országos 1. hely Korpás Kristóf 10. B Felkészítő tanár: Rémiás Ferenc

megyei 2. hely és országos 22. hely Bodolai Előd 10.H Felkészítő tanár: Szentesi Csilla


magyar nyelv és irodalom Eötvös József Országos Középiskolai Szónokverseny
országos döntős Szunyogh Örs Péter 11.H Felkészítő tanár: Jobbágy László


Irinyi János Kémia Verseny (I/A kategória)
megyei 1. hely, országos 41. hely Molnár Ádám 9.C Felkészítő tanár: Szepessiné Medve Judit

(I/B kategória)
megyei 1. hely és kupagyőztes, országos 1. hely és különdíjat kapott a számítási feladatok megoldásáért, a mezőny legeredményesebb versenyzőjeként pedig Irinyi díjban részesült Sajgó Mátyás 9.D,
megyei 2. hely, országos 10. hely Kiss Gábor 9.D ,
(II/A kategória)
megyei 1. hely, országos 3. hely Major Ábel 10.H,
megyei 2. hely, országos 20. hely Sillinger Péter 10.H,
megyei 3. hely, országos 36. hely Szabadfalvi Dániel 10.H Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

(II/B kategória)
megyei 1. hely, országos 4. hely Novák Márk 10. C Felkészítő tanár: Kenéz Erika

megyei 2. hely, országos 32. hely Bodnár Bence 10. B,
megyei 3. hely, országos 31. hely Jurkó Dávid 10. B Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


Savaria Országos Történelem Tanulmányi Verseny
megyei 2. hely, országos 16. hely Csendi Balázs 10.H Felkészítő tanár: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet


angol nyelv Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny (III. kategória) országos forduló,
1. hely Antal Réka 7.B Felkészítő tanár: Fazekas Krisztina


angol nyelv OÁTV (7. évfolyam) megyei forduló,
1. hely Ivacs Laura 7.B,
4. hely Bendicskó Laura 7. B Felkészítő tanár: Fazekas Krisztina

(8. évfolyam) megyei forduló,
3. hely Nagy Bernadett 8. H,
8. hely Pál Diána 8. H,
9. hely Leskó Laura 8. H,
15-16. hely Szász Eszter 8. H Felkészítő tanár: Siposné Kiss Angelika


Szilárd Leó Fizika Verseny országos forduló,
2. hely Tompa Tamás Lajos 10.C Felkészítő tanár: Zámborszky Ferenc


magyar nyelv és irodalom Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny megyei forduló,
1. hely, és országos döntős Bodolai Előd 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László


sport Tájfutás Diákolimpia (IV. korcsoport, lány) megyei forduló,
3. hely Magyar Kata 7.B,
(V. korcsoport, lány) megyei forduló,
3. hely Koleszár Réka 10.B,
(VI. korcsoport, fiú) megyei forduló,
2. hely Magyar Milán 11.C


Informatika Diákolimpiai válogatóverseny (Közép-európai kategória) döntő forduló,
6. hely (visegrádi országok programozási táborába jutott) Gáspár Attila (9.h) Felkészítő tanár: Csató Endre, Kovács Benedek


német nyelv Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny (V. kategória)
országos 4. hely Rachev Patrik 9.E Felkészítő tanár: Lődár Lászlóné


Nemzetközi Magyar Matematika Verseny országos forduló,
arany érem Porupsánszki István 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Vass Iván, Győry Ákos, Marosszéky Gábor

arany érem és különdíjat kapott Bodolai Előd 10.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor, Marosszéky Gábor

arany érem és különdíjat kapott Szőke Tamás 12.H,
bronz érem Szabó Dániel 12.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos, Marosszéky Gábor

dicséret Tari Balázs 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Vass Iván, Győry Ákos, Marosszéky Gábor


matematika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos forduló,
12. hely Szőke Tamás 12. H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Kovács Attiláné, Marosszéky Gábor, Győry Ákos

14. hely Porupsánszki István 12. C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Vass Iván, Marosszéky Gábor, Győry Ákos

fizika 26. hely Tari Balázs 12. C Felkészítő tanár: Bíró István, Zámborszky Ferenc

matematika 35. hely Szabó Dániel 12. H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Marosszéky Gábor, Győry Ákos


Fizika Diákolimpia
A Kunfalvi Rezső Olimpiai Válogatóversenyen és más országos versenyeken nyújtott teljesítménye alapján tagja lett a Fizikai Diákolimpián Magyarországot képviselő öttagú csapatnak: Tompa Tamás Lajos 10.C Felkészítő tanár: Zámborszky Ferenc


sport Sakk Diákolimpia (egyéni értékszámos lány, V. korcsoport)
megyei 3. hely, országos 7. hely Szuhai Beáta Barbara 9.C,
(egyéni, amatőr lány)
megyei 1. hely, és országos 12. hely Béla Izabella 12.E,
(egyéni, értékszámos fiú IV. korcsoport)
megyei 1. hely, és országos 8. hely Papp Levente 7.B,
(egyéni, értékszámos fiú V. korcsoport)
megyei 3. hely, és országos 14. hely Csendi Balázs 10.H


angol nyelv Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny (V. kategória)
országos 02. hely Molnár Tamás 10.B Felkészítő tanár: Kéri Henriett, Fazekas Krisztina

országos 03. hely Szunyogh Örs Péter 11.H Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

országos 07. hely Horváth Lívia 10.B Felkészítő tanár: Kéri Henriett, Fazekas Krisztina

országos 10. hely Petró Ádám 11.H Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

országos 11. hely Kovács Kristóf Levente 10.H Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


Zrínyi Ilona Matematika Verseny (9. évfolyam)
megyei 1. hely, országos 1. hely Gáspár Attila 9.H Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Győry Ákos, Marosszéky Gábor

(10. évfolyam)
megyei 1. hely, országos 18. hely Tompa Tamás 10.C Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos, Marosszéky Gábor

(12. évfolyam)
megyei 2. hely, országos 6. hely Szőke Tamás 12.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos, Marosszéky Gábor


Gratulálunk!

Gratulálunk!