átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Dürer verseny 2018

2018.02.12.

Felvételi eredmények 2018

A Földes Ferenc Gimnázium központi írásbeli felvételi vizsga eredményei:


4-5 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

6 évfolyamos (oktatási azonosító szerint)

 

2018.01.26.

 

A titkárság ügyintézési rendje

Hétfő - Csütörtök
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
14:30 - 15:30
 
Péntek
08:00 - 10:00
11:30 - 13:00
H
étfő - csütörtök:

Képes beszámoló az iskola életéről

Facebook

Az Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciájának (IKNK/ICYS 2018)

Pál Diána (11.H) Az Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciájának (IKNK/ICYS 2018) hazai válogatóversenyének eredményeként (6. hely) a Belgrádba utazó 5 fős magyar csapat tartalék tagja lett.

2018.01.31.

Pál Diána a Georgikon Biológia Tanulmányi Versenyen országos 10. helyezett lett

 

2018.01.29.

 

OKTV továbbjutók 2017-2018

OKTV-n második fordulóba jutott tanulóink:

2018.01.09.

Jutalomban részesültek

A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság jutalomban részesítette a Földes Ferenc Gimnázium informatika versenyeken legeredményesebb diákjait.
A jutalmazottak: Robotka Adrián 12. C, Gáspár Attila 12. H, Révész Máté 8. B, Suszter Ágnes 10. C és Tóth Anna 10. A osztályos tanulók. A képen felkészítő tanárukkal, Csató Endre tanár úrral láthatóak.

DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B) (2017. 12. 02.)

Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) (2017. 11. 25.)

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B) (2017. 12. 03.)

Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória ) 1. iskolai forduló,
197/200 pont (2. fordulóba jutott) Gáspár Attila (12.h) (2017. 12. 11.)

Informatika Diákolimpia (IOI) (nemzetközi) döntő forduló,
aranyérem Gáspár Attila (11.h) (2017. 06. 14.)

Informatika inf0(1) cup (nemzetközi meghívásos online programozói verseny)
ezüstérem Gáspár Attila (11.h) (2017. 06. 14.)

Közép-Európai Informatikai Diákolimpia (CEOI) (nemzetközi) döntő forduló,
bronzérem Gáspár Attila (11.h) (2017. 06. 14.)

2017.12.12.

V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat

Az V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat budapesti eredményhirdetésén, 2017. november 11-én a Földes Honismereti és Médiaszakkörének a tavalyi tanévben készült 3 kisfilmjét a szakmai zsűri kiváló minősítésben, és abban a megtiszteltetésben részesítette, hogy a Néprajzi Múzeum Etnológiai Archívumában elhelyezte.

A filmek – „Megélt évszázad”, az „Azok a boldog szép napok 1956 nem feledünk” és az „Aki túlélte a malenkij robotot” - megtekinthetők az iskola honlapján, a http://www.ffg.hu/tanuloknak/szakkorok oldalon.

A filmek készítői: a jelenleg 12. C-s Robotka Adrián, Péter Gábor, és a tavalyi tanévben érettségizett Osztermann Anna, Petrik Eszter, Köteles Ádám és Juga Péter voltak.


A szakkör vezetője: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet mentortanár.

Gratulálunk!

2017.11.14.

Versenyeredmények


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (országos, csapat, 11-13. osztály kategória) országos döntő forduló,
2. hely Gáspár Attila (12.h), Pál Diána (11.h), Robotka István Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória ) 2. forduló,
199/200 ponttal, országos osztott 1. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Gáspár Attila (12.h) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!