1. kép

Évkönyv

A szerkesztő előszava

Sokszor elképzeltem a középkori kolostorokban annaleseket író szerzeteseket, amint sort sor után rónak a pergamenre és a lapokat apró miniatúrákkal díszítik. Szigorú időrendben röviden összefoglalják, hogy mi is történt közösségükkel az adott esztendőben. Egymás mellé kerül sok jelentős, számukra fontos esemény. Ahogyan a mi évkönyveinkben is. Sok száz év eltelt, már a számítógép szövegszerkesztőjén írunk, a képeket már digitalizáljuk, de a lényeg nem változott. A Földes Ferenc Gimnázium diákjai és tanárai is évről évre megörökítik, mi minden történt közösségükben egy esztendő alatt. Ez az évkönyv, amit a kezében tart a tisztelt olvasó, már a tizedik azoknak a sorában, melyet szerkeszteni tisztem és egyik legkedvesebb kötelességem. Sok mindent lejegyeztünk az elmúlt évtized alatt. Szóltunk boldog győzelmekről, nagyszerű eredményekről, kitüntetésekről, vidám kirándulásokról, emlékezetes tréfákról, megtisztelő látogatásokról, fájdalmas búcsúkról. A színes képek megörökítették az új épület felavatását éppúgy, mint a bálozók mosolyát, a kulturális napok produkcióinak egy-egy ellesett pillanatát, azt a varázslatot, ahogyan gyerekekből fiatal felnőtté válnak diákjaink. Az évkönyvek szeretetét számomra legszebben az a pillanat jelezte, amikor először láttam olyan öregdiákot, aki évkönyvvel a kezében érkezett az érettségi találkozójára.
Köszönöm minden kollégámnak és minden diáknak a munkáját, akik gondolataikkal, írásaikkal, rajzaikkal, fotóikkal segítették évkönyveink megszületését.
Tizedik diákévkönyvünket is szeretettel ajánlom a kedves olvasó figyelmébe.

Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet

Ízelítő évkönyveink tartalmából:

informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória) 2. megyei forduló,
197 pont (3. döntő fordulóba jutott) Győrffi Ádám György (11.b) Felkészítő tanár: Csató Endre

Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (Alkalmazás kategória, 7-8. o. korcsoport) 1. forduló,
227 pont (2. fordulóba jutott) Pocsay Levente László (7.b),
301 pont (2. fordulóba jutott) Molnár István Ádám (7.b),
(Alkalmazás kategória, 9-10. o. korcsoport) 1. forduló,
242 pont (2. fordulóba jutott) Farkas Marcell (10.E),
274 pont (2. fordulóba jutott) Tóth Zsuzsanna (10.a),
280 pont (2. fordulóba jutott) Csató Balázs (10.b) Felkészítő tanár: Takács Imre

(programozás kategória 5-8. o.) 2. regionális forduló,