átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Informatika

ACER CloudProfessor

Iskolánk az AcerShop.hu jóvoltából két CloudProfessor és GIGO csomaggal lett gazdagabb, amit informatika programozó szakkörön nyúztunk.

Földes informatikai sikerek a 2017/18-ös tanévben

A 2017/18-as tanév (is) szép eredményeket hozott a Földes Ferenc Gimnázium számára informatikából. A regionális és országos versenyeken diákjaink szépen szerepeltek. Ismételten kijutott a nemzetközi diákolimpiára Gáspár Attila (12.h), és bejutott a junior diákolimpiára Révész Máté (8.b).

Bővebben...

X. jubileumi Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2018 - döntő - eredmény

V. Dusza Árpád programozói emlékverseny 2015 - döntő - eredmény

2018. február 17. szombat

"Egy komplex feladatot kell megoldani a versenyző csapat által választott feladatmegosztással. Az elkészített programhoz rövid, összefoglaló fejlesztői dokumentációt kell készíteni a verseny kezdetén megadott sablon alapján. Az elkészült munkákat a csapatok a döntő második részében 10-15 percben bemutatják. A programok bemutatását a döntő előtt ismertetett szempontok szerint értékeljük."
 
A verseny meghirdetője: Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (www.isze.hu)
 

Dusza Árpád, - iskolánk volt informatika tanára - tiszteletére rendezett emlékverseny ötödik éve kerül megrendezésre. Az országos selejtezők után a döntőben 10, egyenként 3 fős csapat 2 kategóriában mérte össze tudását.

Jó hangulatban, sikeresen vette a 10 csapat a délelőtti 4 órás megmérettetést, ahol egy Backup alkalmazást kellett elkészíteni. Ebéd után az elkészült "termékek" személyes bemutatása következett. 

A zsűri komplex értékelése mellett különdíjként többek között a Dusza-család felajánlását vehették át a legjobban teljesítők. A verseny 10 éves jubileuma alkalmából a támogatók, segítők, szervezők, meghívottak vehettek át emléket.

Iskolánk nevében köszönjük az ISZE szervezését, támogatását, a résztvevőknek a munkájukat és reméljük, találkozunk jövőre is!

A végeredmény

Gratulálunk!

További információk és a feladat:
https://isze.hu/dusza-arpad-orszagos-programozoi-emlekverseny/

Elhangzott előadások

  • Fülöp Márta Marianna, az ISZE elnöke, tehetségszakértő: Tehetséggondozás az ISZE Tehetségsegítő Tanácsban
  • Dr. Zsakó László, az ELTE Informatika Kar, Média- és Oktatásinformatikai Tanszék tanszékvezető egyetemi docense: Lehetőségek informatikus hallgatóknak
  • Bemutatkoztak a verseny támogatói
  • A verseny 10. évfordulójára készült évkönyv bemutatása.
  • A volt döntősök előadásai

 

A versenyre meghívottak névsora

 

 

Informatikai események


Versenyeredmények

2017/2018

DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B) (2017. 12. 02.) ,
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) (2017. 12. 02.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Diákolimpia (IOI) (nemzetközi) döntő forduló,
ezüstérem Gáspár Attila (12.h) (2018. 06. 29.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Diákolimpiai válogató (Nemzetközi diákolimpia)
1. hely (IOI csapattag lett) Gáspár Attila (12.h) (2018. 04. 23.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny (országos, csapat, 11-13. osztály kategória) országos döntő forduló,
2. hely (három különdíj) Gáspár Attila (12.h), Pál Diána (11.h), Robotka István Adrián (12.c) (2018. 02. 20.) ,
(országos, csapat, 9-10. osztály kategória) regionális forduló,
országos 6. hely Suszter Ágnes Eleonóra (10.c), Révész Máté (8.b), Bethlen Máté (10.c) (2018. 01. 09.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) (2017. 11. 25.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Európai Informatikai Diákolimpia selejtező (junior)
1. helyen a csapat tagja lett (Európai Informatikai Diákolimpia (Innopolis, Oroszország)) Révész Máté (8.b) (2018. 05. 23.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (Alkalmazás kategória, 7-8. korcsoport) 3. döntő forduló,
országos 20. hely Tóth Zsuzsanna (8.A) (2018. 03. 22.) ,
országos 26. hely Csató Balázs (8.B) (2018. 03. 22.) ,
országos 33. hely Halász Dorka (8.B) (2018. 03. 22.) ,
(I. alkalmazás kategória ) 2. forduló,
244 pont Farkas Marcell (9.Ny/AJTP) (2018. 02. 25.) Felkészítő tanár: Takács Imre

250 pont Suszter Ágnes (10.C) (2018. 02. 25.) ,
253 pont Tóth Anna (10.A) (2018. 02. 25.) Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre

(programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B) (2017. 12. 03.) ,
(programozás kategória 5-8. o.) 3., döntő forduló,
országos 18. hely, 83 pont Nácsa Dominik (8.B) (2018. 03. 03.) ,
országos 2. hely, 192 pont (Junior diákolimpiai válogatóversenybe jutott) Révész Máté (8.B) (2018. 03. 03.) ,
(programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
109 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (10.C) (2017. 12. 13.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (I. alkalmazás kategória ) 2. forduló,
264 pont Robotka Adrián (12.c) (2018. 02. 25.) ,
(I. alkalmazás kategória ) 3., döntő forduló,
47. hely Pál Diána (11.h) (2018. 03. 27.) Felkészítő tanár: Takács Imre

(II. programozás kategória ) 3., döntő forduló,
országos 2. hely, 199 pont (diákolimpiai válogatóba jutott) Gáspár Attila (12.h) (2018. 03. 03.) Felkészítő tanár: Csató Endre


Szegedi Innovatív Informatika Verseny (Informatika kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
Különdíj Suszter Ágnes Eleonóra (10.c), Robotka Adrián (12.c) (2018. 04. 12.)


Gratulálunk!

Bővebben...

Office 365 Pro Plus ingyen minden diáknak

http://www.o365.educatio.hu/

Office 365 Pro Plus ingyen minden diáknak


http://www.o365.educatio.hu/

Az Informatika munkaközösség tagjai és elérhetősége

Elek Zoltán ( elek (kukac) ffg.sulinet.hu )

Kovács Benedek ( kobe (kukac) ffg.sulinet.hu )

Pál Mihály ( palm (kukac) ffg.sulinet.hu )

Tóth Tibor ( toth (kukac) ffg.sulinet.hu )

Takács Imre ( itakacs (kukac) ffg.sulinet.hu ) - BAZ megyei regionális versenybizottság tagja

Csató Endre ( csatoe (kukac) ffg.sulinet.hu ) - BAZ megyei regionális versenybizottság tagja

Alkategóriák

Versenyeredmények


DR. GÁRDUS JÁNOS MEGYEI KÖZÉPISKOLAI NÉMET NYELVI VERSENY megyei forduló,
7. hely Nagy Eszter 9.A ,
10.hely Svidró Ákos 9.B Felkészítő tanár: Sebő Sára


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
140 ponttal, országos 4. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Révész Máté (9.b),
(programozás kategória, 9-10.o.) 2. forduló,
123 ponttal, országos 12. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Győrffi Ádám György (10.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Bolyai Matematika Csapatverseny (9. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely (az első helyezettel megegyező pontszámmal) Révész Máté 9.B, Marsalkó Petra 9.B, Svidró Ákos 9.B, Kozári Dominik 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

6. hely Gál Olivér 9.C, Bana Bálint 9.C. Sipos Balázs 9.C, Lukács Milán 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

7. hely Tárkányi Ákos 9.B, György Patrik 9.B, Benedek Gábor 9.B, Tárkányi Szabolcs 9.A Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Reszegi Éva

(10. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Győrffy Ádám György 10.B, Bordás Milán 10.B,Orosz Bence Zsolt 10.B, Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos

9. hely Merkel Tamás 10.B, Keresztesi Áron Zsombor 10.B,Molnár Bálint 10.B, Laczai Lénárd 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(11. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Antal Réka 11.B, Purzsa Aletta 11.B,Bárczi Enikő 11.B, Purgel Dóra 11.B,
3. hely Fenyvesi Tamás 11.B, Bátori Gábor 11.B, Miskolci Tamás 11.B, Keresztes Kornél 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(12. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Sándor Boglárka 12.C, Bodgál Attila 12.C, Juhász Dávid 12.C, Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

3. hely Kormos Gergely 12.H, Herpai Ádám 12.H, Kiss Tamás 12.H, Varga-Molnár Bertalan 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

5. hely Ajtai Boglárka 12.C, Orbán Balázs 12.C, Tóth Petra 12.C, Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Elek Zoltán


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) regionális forduló,
2. hely Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Gulyás Tibor

4. hely Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

13. hely Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


MATEGYE Megyei Matematikaverseny
megyei 1. hely Ajtai Boglárka 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Győrffi Ádám György 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Hazadi Noémi 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Győry Ákos

megyei 1. hely Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Bendicskó Laura 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Fehérvári Donát 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 2. hely Fekete Patrik 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Tóth Áron 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Varga Ildikó Kata 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 3. hely Bordás Milán 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs

megyei 3. hely Sebák Fruzsina Jázmin 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 3. hely Tóth Petra 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Fenyvesi Bence 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Orbán Balázs 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Révész Máté 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Kovács Attiláné

megyei 5. hely Csima Borbála 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 5. hely Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

megyei 6. hely Bényei Zsigmond 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 6. hely Herpai Ádám 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 6. hely Szabó Petra 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

megyei 6. hely Töreczki Gábor 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos


Dráma OKTV
2. fordulóba jutott Kedves Lilla 11.B Felkészítő tanár: Pászthy-Sipos Andrea, Pólik Magdolna

német nyelv 2. fordulóba jutott Leskó Eszter Rózsa 11.B Felkészítő tanár: Sebő Sára

francia nyelv 2. fordulóba jutott Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Nagy Ferenc

Dráma 2. fordulóba jutott Puskás Balázs 12.C Felkészítő tanár: Dr. Puskás István, Túróczyné Bényei Szilvia

matematika 2. fordulóba jutott Szász Kristóf Róbert 12.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos


fizika IFJÚ FIZIKUSOK NEMZETKÖZI VERSENYE MAGYARORSZÁGI SZÓBELI VÁLOGATÓ forduló,
5. hely, bekerült az IYPT magyar csapatába Csécsi Marcell 11.C,
9. hely Szentléleki Márton 11.C Felkészítő tanár: Biró István


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
119 pont (2. fordulóba jutott) Fehérvári Donát (7.b),
(programozás kategória, 11-12.o.) 1. forduló,
(2. fordulóba jutott) Bodgál Attila Zoltán (12.c),
(2. fordulóba jutott) Györki Ádám (12.c),
(2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c),
(2. fordulóba jutott) Szobonya Hanga Lilla (11.d),
(2. fordulóba jutott) Tisza Marcell (12.c),
(programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
107 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (9.b),
85 pont (2. fordulóba jutott) Kozári Dominik (9.b) Felkészítő tanár: Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Balogh Dávid (10.e) Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Csapó Alex Patrik (9.d) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (I. alkalmazás kategória) 1. forduló,
292 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c) Felkészítő tanár: Takács Imre

348 pont (2. fordulóba jutott) Pál Diána (12.h) Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!