átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

A projektről

A miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai 2011. és 2013. között nemzetközi környezetvédelmi programban vesznek részt négy másik uniós iskolával (Csehországból, Lengyelországból, Franciaországból, Németországból) együtt.

A közös együttműködés során diákok és tanárok környezetvédelmi témákon dolgoznak «Környezettudatosságtól a környezettudatos cselekvésig» címmel.

A projektmunkában részt vevő partneriskolák tulajdonképpen már évek óta sikeresen dolgoznak együtt különböző témákon, a mostani két éves időszakban azonban csak környezetvédelmi témákat dolgoznak fel és iskolán kívüli pedagógiai kirándulóhelyekre látogatnak el. 

A második év végén a német koordináló iskola kiállítást szervez a két éves munka eredményeit bemutatva. 

Koncepció

Projektünk egyik fő célkitűzése, hogy a környezetvédelmi témák feldolgozásán belül érvényesüljön a tantárgyköziség, valamint etika, politika, gazdaság és képzés együttesen határozza meg munkánkat. Ennek érdekében parlamenti képviselők, politikusok és környezetvédelmi szervezetek segítik munkánkat. Iskolán kívüli terepgyakorlatok vezetésével és szakmai tanácsadással teszik érthetőbbé számunkra a helyi környezetvédelmi programokat.

A projekttalálkozók előtt és után az adott országokban előkészítő és értékelő munkák folynak, hogy a projekttalálkozók során a projektben részt vevő országok diákjai és tanárai képviselni tudják hazájukat, az ott előforduló környezetvédelmi problémákról érdemben tudjanak beszámolni. 

A projekttalálkozók során művészeti, informatikai, biológiai és tudományos műhelymunkákon vesznek részt a diákok. A program előírja a környezetvédelemhez kapcsolódó múzeumok, tájvédelmi területek látogatását is.

Témák

  • Klímaváltozás a 21. században
  • A vízfelhasználás és -tisztítás problematikája
  • Szállítás és mobilitás a globalizált világban
  • Táplálkozás ás mezőgazdaság
  • Energia és technika

Cél

  • Kutatómunka nemzetközi csoportokban.
  • Megoldási stratégiák fejlesztése.
  • A mindennapokban hasznosítható cselekvési alternatívák kialakítása.
  • zükséges szakmai tudás kidolgozása.
  • Prezentációk és az eredmények nyilvánossá tétele.

Versenyeredmények


kémia OKTV
második fordulóba jutott Al-Hag Johanna Iman 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Csécsi Marcell Dániel 11.C Felkészítő tanár: Fóris Tímea

fizika második fordulóba jutott Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc

kémia második fordulóba jutott Reviczki Dénes 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

matematika második fordulóba jutott Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

angol nyelv második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!