átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

Kötelező olvasmányok és kötelezően megtanulandó szövegek évfolyamonként 2023/2024

Az olvasmányok a NAT és a kerettanterv kötelező anyagát tartalmazzák. Évfolyamonként a szaktanár választása szerint egy-két mű még belekerülhet. Erről az osztályok időben tájékoztatást kapnak a tanév során. Az egyes évfolyamok olvasmányai természetesen egész évre szólnak, sorrendjük az itt megadott. A felsorolt magtanulandó szövegeket menet közben fogja pontosítani a szaktanár, ahogy a számonkérések időpontját is.

KÖTELEZŐ OLVASMÁNYOK – 7. osztály
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője
Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

MEMORITER
Kölcsey Ferenc: Himnusz; Huszt
Vörösmarty Mihály: Szózat
Petőfi Sándor: Nemzeti dal; Szeptember végén
KÖTELEZŐ OLVASMÁNYOK – 8. osztály
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
Karinthy Frigyes: Tanár úr, kérem

MEMORITER
Ady Endre: Őrizem a szemed (részlet)
József Attila: Születésnapomra (részlet)
Radnóti Miklós: Nem tudhatom (részlet)


KÖTELEZŐ OLVASMÁNYOK – 9. osztály
Homérosz: Odüsszeia (részletek)
Szophoklész: Antigoné
Biblia (részletek az Ószövetségből és az Újszövetségből
Dante Alighieri: Isteni színjáték – Pokol (részletek)
François Villon: A nagy testamentum (részletek)

MEMORITER
Homérosz: Odüsszeia (részlet)
Anakreón: Gyűlölöm azt…
Catullus: Gyűlölök és szeretek
Halotti beszéd és könyörgés (részlet)
Ómagyar Mária-siralom (részlet)


KÖTELEZŐ OLVASMÁNYOK – 10. osztály
William Shakespeare: Romeo és Júlia vagy Hamlet, dán királyfi
Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem (részletek)
Mikes Kelemen: Törökországi levelek (1., 37., 112.)
Molière: A fösvény vagy Tartuffe
Katona József: Bánk bán
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa (részlet)
Jókai Mór: A huszti beteglátogatók (novella)
Jókai Mór: Az arany ember

MEMORITEREK
Balassi Bálint: Egy katonaének (részlet)
Balassi Bálint: Adj már csendességet… (részlet)
Csokonai Vitéz Mihály: Tartózkodó kérelem (az általános iskolai memoriter felújítása)
Csokonai Vitéz Mihály: A Reményhez
Berzsenyi Dániel: A közelítő tél (1. versszak)
Berzsenyi Dániel: A magyarokhoz (I.) (1. versszak)
Berzsenyi Dániel: Osztályrészem (1. versszak)
Kölcsey Ferenc: Himnusz (az általános iskolai memoriter felújítása)
Kölcsey Ferenc: Zrínyi második éneke (részlet)
Vörösmarty Mihály: Szózat (az általános iskolai memoriter felújítása)
Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban (részlet)
Vörösmarty Mihály: Előszó (részlet)
Petőfi Sándor: A bánat? egy nagy oceán…
Petőfi Sándor: Fa leszek, ha…
Petőfi Sándor: A XIX. század költői (részlet)


KÖTELEZŐK – 11. osztály
Honoré de Balzac: Goriot apó (részletek) vagy Stendhal: Vörös és fekete (részletek)
Henrik Ibsen: A vadkacsa vagy Nóra (Babaotthon) vagy Anton Pavlovics Csehov: A sirály vagy Ványa bácsi
Lev Nyikolajevics Tolsztoj: Ivan Iljics halála
Samuel B. Beckett: Godot-ra várva vagy Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok vagy A nagy Romulus
Arany János: Toldi estéje
Madách Imre: Az ember tragédiája
Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma
Herczeg Ferenc: Az élet kapuja
Babits Mihály: Jónás könyve, Jónás imája
Móricz Zsigmond: Úri muri, Tragédia
Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet!

MEMORITEREK
Arany János: Toldi estéje (I. 1., VI. 28. versszak)
Arany János: egy szabadon választott ballada a nagykőrösi korszakból
Arany János: Epilógus (részlet)
Ady Endre: Góg és Magóg fia vagyok én…
Ady Endre: Kocsi-út az éjszakában
Babits Mihály: A lírikus epilógja (részlet)
Babits Mihály: Jónás imája
Kosztolányi Dezső: Hajnali részegség (részlet)


MEMORITEREK – 12. osztály
József Attila: Reménytelenül (Lassan, tűnődve) (részlet)
József Attila Óda (részlet)
Kányádi Sándor: Valaki jár a fák hegyén
Reményik Sándor: Halotti vers a hulló leveleknek (részlet)
Radnóti Miklós: Hetedik ecloga (részlet)
Áprily Lajos: Március (részlet)
Nagy László: Ki viszi át a Szerelmet

Tégla.lap 2023. májusi száma

Tegla.lap-1 

Lapozható változat

Tájékoztatás 2023.04.24.

Az Intézmény sztrájkbizottsága 2023.04.24-én munkabeszüntetést szervez.
A tanítási napot az intézmény működésére vonatkozó jogszabályok alapján szervezzük meg.
Fazekas Róbert intézményvezető

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 2023

2023. április 19-23. (szerda-vasárnap) Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
A verseny honlapja: Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 2023 (ffg.hu)

Érettségi témakörök 2023

Magyar nyelv és irodalom   12.A   12.B   12.C   12.D   12.E   -  
Történelem   12.A   12.B   12.C   12.D   12.E   -  
Informatika   12.A   12.B   12.C   12.D   12.E   előrehozott  
Fizika   12.A   12.B   12.C   -   12.E   -  
Kémia   12.A   -   -   12.D   -   -  
Testnevelés   12.A   -   -  

-

 

-

  -  

Osztályozó vizsga angol nyelvből - 2023. március

Írásbeli vizsga: 2023. március 1. 15.00
Jelentkezni a szaktanároknál lehet.

Részletek...

Aktuális eredmények

  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny

    megyei 4. helyen végzett

    Bálint Barnabás (8.B), Fazekas Dávid (8.B), Leitner-Takács Bende (8.B), Pocsay Bence Máté (8.B)

    Felkészítők: Szepesiné Medve Judit, Szentesi Csilla, Biró István

     
  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny

    országos fordulóba jutott

    Bódi-Máté András (8.B), Csoma Hunor (8.B), Dombovári Máté (8.B), Gulyás Péter (8.B)

    Felkészítők: Szepesiné Medve Judit, Szentesi Csilla, Biró István

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Tóth Petra Lili (12.B)

    Felkészítő: Fóris Tímea

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Nagy Dávid (11.B)

    Felkészítő: Fóris Tímea

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Bodor Zétény (11.D)

    Felkészítő: Endrész Gyöngyi

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Török Hanga (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Szabó András (10.B)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Rácz Kata (10.B)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Nagy Hunor (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Molnár Benedek (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     

Gratulálunk!