átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Hírek, aktualitások

V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat

Az V. Tradíció Országos Néprajzi Gyűjtőpályázat budapesti eredményhirdetésén, 2017. november 11-én a Földes Honismereti és Médiaszakkörének a tavalyi tanévben készült 3 kisfilmjét a szakmai zsűri kiváló minősítésben, és abban a megtiszteltetésben részesítette, hogy a Néprajzi Múzeum Etnológiai Archívumában elhelyezte.

A filmek – „Megélt évszázad”, az „Azok a boldog szép napok 1956 nem feledünk” és az „Aki túlélte a malenkij robotot” - megtekinthetők az iskola honlapján, a http://www.ffg.hu/tanuloknak/szakkorok oldalon.

A filmek készítői: a jelenleg 12. C-s Robotka Adrián, Péter Gábor, és a tavalyi tanévben érettségizett Osztermann Anna, Petrik Eszter, Köteles Ádám és Juga Péter voltak.


A szakkör vezetője: Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet mentortanár.

Gratulálunk!

2017.11.14.

KIS BARÁTI KÖRÖK 2017-2018

2017.09.12.

Matematika tehetséggondozó szakkör a Zrínyi versenyen meghívást nyert tanulóknak (2017)!

A 4. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 26-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 12. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Szabadfalviné Kormányos Anikó
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

A 5. osztályos matematika tehetséggondozó szakkör első foglalkozása 2017. szeptember 19-én, kedden 15 órakor lesz a földszint 10. teremben. A további szakkörök időpontja: kedd 15.00-16.40
Szeretettel várom a meghívott diákokat!

Fejér Szabolcs
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

2017.09.08.

Ladányi Ágnes

2017.08.07.

Olimpikonok 2017-ben

51th International Mendeleev Chemistry Olimpiad
51. Nemzetközi Mengyelejev Kémiai Olimpia
Asztana (Kazahsztán), 2017. április 23-30.

Húsz ország 120 diákja versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további tagjainak eredményei:
Stenczel Tamás, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő (tanárai: Karasz Gyöngyi és Kalocsai Ottó) – ezüstérem
Bajczi Levente, Török Ignác Gimnázium, Gödöllő – ezüstérem
Arany Eszter, Lovassy László Gimnázium, Veszprém– ezüstérem
Turi Soma, ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest – ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gimnázium, Budapest– bronzérem

  

49th INTERNATIONAL CHEMISTRY OLYMPIAD
49. Nemzetközi Kémiai Diákolimpia
Nakhom Pathon, Thaiföld, 2017 július 6-15.

A versenyen 79 országból 297 középiskolás versenyzett.
Sajgó Mátyás (tanára: Endrész Gyöngyi) a Földes Ferenc Gimnázium diákja a magyar csapat legmagasabb pontszámát elérve, ezüstérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Botlik Bence Béla, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem
Kalapos Péter, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziuma, Budapest- ezüstérem
Turi Som, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziuma, Budapest - ezüstérem

 

 

24th Central European Olympiad in Informatics
24. Közép Európai Informatikai Diákolimpia
Ljubljana (Szlovénia), 2017. július 15- 20.

A versenyen Ausztria, Azerbajdzsán, Csehország, Georgia, Horvátország, Izrael, Lengyelország, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Szlovákia és Szlovénia legjobbjai vettek részt, összesen 58 középiskolás versenyzett.
A rendkívül erős mezőnyben Gáspár Attila (tanára: Csató Endre) , a Földes Ferenc Gimnázium 11. évfolyamos diákja bronzérmet szerzett.

A magyar csapat további érmesei:
Busa Máté, Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa – bronzérem
Janzer Orsolya Lili Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - bronzérem
Rajtuk kívül Naszály Áron volt még a verseny magyar résztvevője.

 


58th International Mathematical Olympiad
58. Nemzetközi Matematikai Diákolimpia
Rio de Janeiro, Brazília, 2017. július 12- 23.

A versenyen 111 ország 615 diákja vett részt.
Gáspár Attila (tanárai: Győry Ákos) megismételte tavalyi eredményét és újra aranyérmes lett. Borbényi Mártonnal holtversenyben a magyar csapat legmagasabb pontszámát érték el.

A magyar diákok eredményei:
Borbényi Márton (Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium) - aranyérem
Wiliams Kada (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium) - ezüstérem
Baran Zsuzsa (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium) - bronzérem
Kovács Benedek (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) - dicséret
A csapat tagja volt még Matolcsi Dávid (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium).
A magyar csapat a nem hivatalos összesítésben a 22. helyen végzett.

 

 

48th International Physics Olympiad
XLVIII. Nemzetközi Fizikai Diákolimpia
Yogyakarta, Indonézia, 2017. július 16-24.

A versenyen 92 ország 424 diákja vett részt. A magyar diákok nagyszerűen szerepeltek, a csapat minden tagja érmet szerzett.

A harmadik olimpiáján résztvevő Tompa Tamás Lajos (tanárai: Kovács Benedek, Zámborszky Ferenc), a Földes Ferenc Gimnázium diákja ARANYÉRMES lett, így teljessé tette olimpiai éremgyűjteményét, hiszen 2015-ben bronzérmet, 2016-ban pedig ezüstérmet szerzett.
Ő a második magyar, akinek mindhárom érme van!

A magyar diákok eredményei:
Kovács Péter Tamás (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Marozsák Tóbiás (Óbudai Árpád Gimnázium) – ezüstérem
Nagy Botond (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium) – ezüstérem
Németh Balázs (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – ezüstérem

 

2017.07.25.

Kétszeres olimpikon a Földesben!

Iskolánk 11. H osztályos tanulója, Gáspár Attila, olimpikon lett mind informatikából, mind matematikából! 

(Győry Ákos, Gáspár Attila, Csató Endre)

2017.06.29.

Bővebben...

Borsod-Abaúj-Zemplén megye tanulmányi versenyeinek díjazottjai 2017

2017.06.06.

Ismét földesista a Nemzetközi Kémia Diákolimpián

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

Gratulálunk!!!

2017.06.01.

Sajgó Mátyás 11. D osztályos tanuló

a Nemzetközi Kémia Diákolimpián a Magyarországot képviselő csapat tagja lett.

 

Felkészítő tanára: Endrész Gyöngyi

 

Gratulálunk!!!

Kispályás Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő, Vép - 2017.05.12-14.

Csapatunk a 10.helyezést érte el. (induló csapatok:249)

 A csapat tagjai:
11d:Szabó Levente,Demján Máté,
12b:Bihari Soma, Nagy Máté,
11e:Rachev Patrik, Rémiás Máté,
12c:Mészáros Bálint
12h:Borbély Ágoston
11c.Fehér Viktor, Tóth Sebestyén
Testnevelő:Túróczy Attila

 

 

2017.05.25.

OKTV EREDMÉNYEK - DÖNTŐK 2016/2017-es tanév

2017.04.11.

Versenyeredmények


DR. GÁRDUS JÁNOS MEGYEI KÖZÉPISKOLAI NÉMET NYELVI VERSENY megyei forduló,
7. hely Nagy Eszter 9.A ,
10.hely Svidró Ákos 9.B Felkészítő tanár: Sebő Sára


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
140 ponttal, országos 4. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Révész Máté (9.b),
(programozás kategória, 9-10.o.) 2. forduló,
123 ponttal, országos 12. helyen (3., döntő fordulóba jutott) Győrffi Ádám György (10.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Bolyai Matematika Csapatverseny (9. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely (az első helyezettel megegyező pontszámmal) Révész Máté 9.B, Marsalkó Petra 9.B, Svidró Ákos 9.B, Kozári Dominik 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

6. hely Gál Olivér 9.C, Bana Bálint 9.C. Sipos Balázs 9.C, Lukács Milán 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

7. hely Tárkányi Ákos 9.B, György Patrik 9.B, Benedek Gábor 9.B, Tárkányi Szabolcs 9.A Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Reszegi Éva

(10. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Győrffy Ádám György 10.B, Bordás Milán 10.B,Orosz Bence Zsolt 10.B, Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos

9. hely Merkel Tamás 10.B, Keresztesi Áron Zsombor 10.B,Molnár Bálint 10.B, Laczai Lénárd 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(11. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Antal Réka 11.B, Purzsa Aletta 11.B,Bárczi Enikő 11.B, Purgel Dóra 11.B,
3. hely Fenyvesi Tamás 11.B, Bátori Gábor 11.B, Miskolci Tamás 11.B, Keresztes Kornél 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(12. évfolyam, speciális matematika) regionális forduló,
2. hely Sándor Boglárka 12.C, Bodgál Attila 12.C, Juhász Dávid 12.C, Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

3. hely Kormos Gergely 12.H, Herpai Ádám 12.H, Kiss Tamás 12.H, Varga-Molnár Bertalan 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

5. hely Ajtai Boglárka 12.C, Orbán Balázs 12.C, Tóth Petra 12.C, Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Elek Zoltán


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) regionális forduló,
2. hely Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Gulyás Tibor

4. hely Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

13. hely Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


MATEGYE Megyei Matematikaverseny
megyei 1. hely Ajtai Boglárka 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Al-Hag Máté Amin 10.C Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Győrffi Ádám György 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Hazadi Noémi 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 1. hely Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Győry Ákos

megyei 1. hely Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Bendicskó Laura 11.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Fehérvári Donát 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 2. hely Fekete Patrik 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 2. hely Tóth Áron 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 2. hely (bejutott a Nemzetközi Magyar Matematika-versenyre) Varga Ildikó Kata 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 3. hely Bordás Milán 10.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Fejér Szabolcs

megyei 3. hely Sebák Fruzsina Jázmin 9.C Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Győry Ákos

megyei 3. hely Tóth Petra 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Fenyvesi Bence 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Orbán Balázs 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 4. hely Révész Máté 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs, Kovács Attiláné

megyei 5. hely Csima Borbála 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos

megyei 5. hely Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi

megyei 6. hely Bényei Zsigmond 8.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos

megyei 6. hely Herpai Ádám 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

megyei 6. hely Szabó Petra 9.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Fejér Szabolcs

megyei 6. hely Töreczki Gábor 7.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos


Dráma OKTV
2. fordulóba jutott Kedves Lilla 11.B Felkészítő tanár: Pászthy-Sipos Andrea, Pólik Magdolna

német nyelv 2. fordulóba jutott Leskó Eszter Rózsa 11.B Felkészítő tanár: Sebő Sára

francia nyelv 2. fordulóba jutott Purzsa Aletta 11.B Felkészítő tanár: Nagy Ferenc

Dráma 2. fordulóba jutott Puskás Balázs 12.C Felkészítő tanár: Dr. Puskás István, Túróczyné Bényei Szilvia

matematika 2. fordulóba jutott Szász Kristóf Róbert 12.H Felkészítő tanár: Dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó, Gulyás Tibor, Győry Ákos


fizika IFJÚ FIZIKUSOK NEMZETKÖZI VERSENYE MAGYARORSZÁGI SZÓBELI VÁLOGATÓ forduló,
5. hely, bekerült az IYPT magyar csapatába Csécsi Marcell 11.C,
9. hely Szentléleki Márton 11.C Felkészítő tanár: Biró István


Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
119 pont (2. fordulóba jutott) Fehérvári Donát (7.b),
(programozás kategória, 11-12.o.) 1. forduló,
(2. fordulóba jutott) Bodgál Attila Zoltán (12.c),
(2. fordulóba jutott) Györki Ádám (12.c),
(2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c),
(2. fordulóba jutott) Szobonya Hanga Lilla (11.d),
(2. fordulóba jutott) Tisza Marcell (12.c),
(programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
107 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (9.b),
85 pont (2. fordulóba jutott) Kozári Dominik (9.b) Felkészítő tanár: Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Balogh Dávid (10.e) Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Csató Endre

93 pont (2. fordulóba jutott) Csapó Alex Patrik (9.d) Felkészítő tanár: Csató Endre


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (I. alkalmazás kategória) 1. forduló,
292 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (11.c) Felkészítő tanár: Takács Imre

348 pont (2. fordulóba jutott) Pál Diána (12.h) Felkészítő tanár: Takács Imre, Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!