átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Petrány Mihály
  Ének-zene, karvezetés

Végzettsége(i): Egyetem és főiskola
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Tanszék
Iskolában betöltött feladata: Ének-zene tanár, karvezető és zenekar vezető
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): Ének-zene, karének, kamarazenekar
Iskolánk dolgozója: 2006. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Földes Ferenc Gimnázium
Egyéb szakmai tevékenysége: A tehetséges énekes és hangszeres diákok tehetségfejlesztése, felkészítése különböző fellépésekre, versenyekre
Díjai, kitüntetései: Földes Kórus regionális, országos és nemzetközi kórusversenyein arany minősítések és első helyezések. Karnagyi különdíj és egy alkalommal az Első Oszágos Keyboard Versenyen oklevél „a legjobb felkészítő tanár” felirattal. 2010-ben a Hangfoglaló Országos Zenei Versenyén, országos első hely és fődíj elnyerése. 2013-ban az abban a tanévben alakult FFG Line zenekarral a Hangfoglaló korhatár nélküli zenekarok versenyén 3. helyezés és különdíj.
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): A zene értő szeretete, élvezete minden ember létszükséglete. A többszólamú éneklés minden fiatalt fejleszt, a természettudományok és humán tárgyak területén is. A közös muzsikálás eltörli a korkülönbségeket, oldja a gátlásokat. A tehetséget középiskolás korban kell kiteljesíteni.
Kedvenc időtöltése (hobbija): Zenekari munka, zeneóvoda, zeneiskolai oktatómunka, kórusvezetés, diákzenekar próbái.

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!