átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Petrány Mihály

  Ének-zene, karvezetés

Végzettsége(i): Egyetem és főiskola
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Tanszék
Iskolában betöltött feladata: Ének-zene tanár, karvezető és zenekar vezető
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): Ének-zene, karének, kamarazenekar
Iskolánk dolgozója: 2006. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Földes Ferenc Gimnázium
Egyéb szakmai tevékenysége: A tehetséges énekes és hangszeres diákok tehetségfejlesztése, felkészítése különböző fellépésekre, versenyekre
Díjai, kitüntetései: Földes Kórus regionális, országos és nemzetközi kórusversenyein arany minősítések és első helyezések. Karnagyi különdíj és egy alkalommal az Első Oszágos Keyboard Versenyen oklevél „a legjobb felkészítő tanár” felirattal. 2010-ben a Hangfoglaló Országos Zenei Versenyén, országos első hely és fődíj elnyerése. 2013-ban az abban a tanévben alakult FFG Line zenekarral a Hangfoglaló korhatár nélküli zenekarok versenyén 3. helyezés és különdíj.
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): A zene értő szeretete, élvezete minden ember létszükséglete. A többszólamú éneklés minden fiatalt fejleszt, a természettudományok és humán tárgyak területén is. A közös muzsikálás eltörli a korkülönbségeket, oldja a gátlásokat. A tehetséget középiskolás korban kell kiteljesíteni.
Kedvenc időtöltése (hobbija): Zenekari munka, zeneóvoda, zeneiskolai oktatómunka, kórusvezetés, diákzenekar próbái.

Aktuális eredmények

  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny

    megyei 4. helyen végzett

    Bálint Barnabás (8.B), Fazekas Dávid (8.B), Leitner-Takács Bende (8.B), Pocsay Bence Máté (8.B)

    Felkészítők: Szepesiné Medve Judit, Szentesi Csilla, Biró István

     
  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny

    országos fordulóba jutott

    Bódi-Máté András (8.B), Csoma Hunor (8.B), Dombovári Máté (8.B), Gulyás Péter (8.B)

    Felkészítők: Szepesiné Medve Judit, Szentesi Csilla, Biró István

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Tóth Petra Lili (12.B)

    Felkészítő: Fóris Tímea

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Nagy Dávid (11.B)

    Felkészítő: Fóris Tímea

     
  • Kémia - Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória

    2. fordulóba jutott

    Bodor Zétény (11.D)

    Felkészítő: Endrész Gyöngyi

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Török Hanga (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Szabó András (10.B)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Rácz Kata (10.B)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Nagy Hunor (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     
  • Irinyi János Országos Kémiaverseny

    megyei fordulóba jutott

    Molnár Benedek (9.D)

    Felkészítő: Szepesiné Medve Judit

     

Gratulálunk!