átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Dr. Puskás István
  magyar nyelv és irodalom, történelem

Végzettsége(i): doktori iskola, drámapedagógia, színházelmélet
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Kossuth Lajos Tudományegyetem Debrecen 1984. Színház- és Filmművészeti Főiskola Budapest 1997
Iskolában betöltött feladata: magyar – történelem szakos tanár
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): magyar nyelv és irodalom, történelem, drámapedagógia
Iskolánk dolgozója: 1985. szeptember 1-e óta
Publikációi: - Megmérettünk… ! Egy felvételi vizsga tapasztalatai (az első hatosztályos felvételiről) Fókusz (Pedagógiai, közéleti lap) 1991. augusztus Kiadó: B-A-Z Megyei Pedagógiai és Közművelődési Intézet Miskolc) - Elsikkasztott örökségünk: Molnár Ferenc Holnap 1991/10. Irodalmi és társadalmi folyóirat Miskolc - A polgárvilág illúziója és a valóság ellentmondásai Molnár Ferenc színműveiben Alföld 1992/3. – Irodalmi, művelődési és kritikai folyóirat Debrecen - Fogalmazásai ismeretek (oktatási segédkönyv) Borsod – Abaúj – Zemplén Megyei Pedagógiai Intézet 1995. - Drámapedagógiai óravázlatok (B-A-Z Megyei Drámapedagógiai és színjátszó Műhely) 1998. - Drámapedagógiai oktatófilm Magyar Drámapedagógiai Társaság 1999. - Moliere vígjátékainak dramaturgiája és a francia klasszicista dráma – A Tartuffe Tanítási segédanyag a 9. évfolyam számára Raabe Kiadó Bp. 2002. Tanári Kincsestár - Irodalom 2002. április
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): „Jó szóval oktasd, játszani is engedd szép komoly fiadat.”
Kedvenc időtöltése (hobbija): olvasás, színházba járás
Egyéb (pl. segédanyagok, hasznos linkek, gyakorló sorok, bemutatók, stb.): Fénykép és videodokumentáció: www.ffg.hu/kulturalis-nap

Versenyeredmények


angol nyelv Litteratum (7. évfolyam)
megyei 1. hely Csomós Bence 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

megyei 3. hely Kun Borostyán 7. A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

megyei 4. hely Révész Máté 7. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara, Pilz Mónika

(8. évfolyam)
megyei 1. hely Kurmai Márton 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara

megyei 2. hely Ézsöl András 8. B ,
megyei 3. hely Faragó Zsombor 8. B Felkészítő tanár: Pilz Mónika

megyei 4. hely Kocsis Bálint 8. A ,
megyei 5. hely Maticsek Márta 8. A Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


ERKEL DIÁKÜNNEPEK 2017 (Irodalmi színpad kategória)
1. hely Földes Diákszínpad Felkészítő tanár: Szűcs Tamás

3. hely Földes KIS Színpad,
legjobb férfi színész Puskás Balázs Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(kamarazene kategória)
1. hely FFG Line Oktett Felkészítő tanár: Petrány Mihály


sport Karate Magyar Bajnokság
országos 3. hely Nagy Gréta 7.A


magyar nyelv és irodalom MCC Debate Országos Vitaverseny
országos 3. hely Hatvani Anna 10.H, Nagy Marcell 10.H, Schweickhardt Gyula 10.H Felkészítő tanár: Jobbágy László, Pólik Magdolna


Nemzetközi Kémia Diákolimpia
Magyarországot képviselő csapat tagja Sajgó Mátyás 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


német nyelv Városi Kommunikációs Verseny
városi 1. hely Farkas Angéla 7.A Felkészítő tanár: Sebő Sára

angol nyelv városi 1. hely Kun Borostyán 7.A Felkészítő tanár: Dr. Ladányiné Varga Karolina

informatika városi 3. hely Nácsa Dominik 7. B Felkészítő tanár: Csató Endre

magyar nyelv és irodalom városi 3. hely Papp Adrienn 7.A Felkészítő tanár: Jobbágy László


Informatika Microsoft Imagine Learn to Win Contest (országos, progromozói csapatverseny, középiskolai kategória) 3., döntő forduló,
országos 1. hely Bagány Viktor (12.e) Lencsés Ádám (12.c) Robotka Adrián (11.c),
országos 2. hely Suszter Ágnes (9.a) Tóth Anna (9.a) Révész Máté (7.b) Felkészítő tanár: Csató Endre


Középiskolai Kémiai Lapok pontversenye (Feladatmegoldó (K) - kategória, 10. évfolyam)
országos 2. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

(Német szakfordítói kategória)
országos 1. hely Al-Hag Johanna 10.D Felkészítő tanár: Barna László


sport XVII. WKF Karate Magyar Bajnokság
országos 1. hely (kvalifikáció a 2017-es világbajnokságra) Tóth Vanda 9. Nyek/AJTP


Gratulálunk!

Gratulálunk!