átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Fazekas Róbert igazgatóhelyettes
  történelem-földrajz

Végzettsége(i): középiskolai tanár
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): KLTE BTK
Iskolában betöltött feladata: igazgatóhelyettes
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): történelem, földrajz
Iskolánk dolgozója: 1993. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Földes Ferenc Gimnázium
Egyéb szakmai tevékenysége: Földrajz szaktanácsadó, ME történelem vezető tanár Digitális Középiskola történelem és társadalomismeret tantárgygondozó
Publikációi: Pályázatok: 1994. Dokumentumgyűjtemény feldolgozást segítő mintaelemzésekkel és segítő kérdésekkel a történelem tanításához a 9 – 12. évfolyam számára (teamben) KOMA (kézirat) 1998. A történelemtanítás módszerei és időszerű kérdései ME BTK- NTTSZ. (Oktatói pályázat) 1999. EU-s ismeretek tanításához segédanyagok készítése KOMA (Digitális publikáció) 2002. Borsod vármegye kistelepülései az Interneten KOMA (Digitális publikáció) 2004. Észak-Magyarország Történelmi Kronológiája Pro Renovanda (kézirat) 2010. Európai Kör működtetése Oktatásért Közalapítvány 2011. Roma tehetségekért Oktatásért Közalapítvány Konferencia előadások: 2000. Hogyan tanítsunk az Európai Unióról középfokú oktatási intézményekben? Budapest, Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem 2001. Eu-s ismeretek oktatásának módszerei tanártovábbképzés és konferencia Keszthely, Keszthelyi Európai Információs Pont 2007. A történelem tanítás digitális eszközei és módszerei előadás és workshop Budapest, Tudás Háza A társadalomismeret és etika tanításának digitális eszközei és módszerei előadás és workshop Budapest, Tudás Háza 2008. Tehetséggondozás és felzárkóztatás módszerei digitális eszközökkel a történelemtanításban. Tehetséggondozó Középiskolák Országos Konferenciája, Bonyhád. 2009. Demokratikus szemlélet erősítése érdekében szervezett nemzetközi ifjúsági projektek szervezése, és a programban szereplő diákok felkészítése. (Elhangzott a Szociális és Munkaügyi Minisztérium “Az év mintaprojektje” című konferenciáján) Change of Regime in Hungary The economic and social preconditions for the formation of plural democracy based on market economy Lecture on the celebration of modern Polish democracy in the ceremonial session of Silesian Provincial Parliament 4th June 2009 (A magyarországi rendszerváltás A piacgazdaságra épülő többpárti demokrácia létrejöttének néhány gazdasági és társadalmi előzménye) Előadás a modern demokrácia lengyel ünnepén, a Sziléziai Tartományi Parlamentben tartott ünnepi ülésen 2009. június 4.) 2013. Migrációról a középfokú oktatásban. Elhangzott a Miskolci Egyetem BTK szervezésében lezajlott Migráció és Nyelv konferencián Publikációk lektorálások: 1992. Duna-Tisza közi talajok széleróziós vizsgálata szélcsatornában TDK dolgozat arany minősítés, publikációra átdolgozás nélkül ajánlott. Tálas Enikő – Fazekas Róbert, Debrecen KLTE 1993. Duna-Tisza közi talajok széleróziós vizsgálata szélcsatornában száraz és nedves talajokon Szakdolgozat Tálas Enikő – Fazekas Róbert, Debrecen KLTE Borsod-Abaúj-Zemplén megye választási körzeteinek gazdasági-társadalmi jellemzői MTA RKK Miskolci Kutató 1994 – 1997 – 2003. A Földes Ferenc Gimnázium helyi tanterve történelem, társadalomismeret és földrajz tantárgyakból. 1999. Az Arany János Tehetséggondozó Program történelem és társadalomismeret tanterve 2000. Európáról módszeresen Tanári kézikönyv Külügyminisztérium, Budapest 2002. Miskolc, segédkönyv a Hon –és népismeret tanításához (In: Miskolc természeti jellemzői) Miskolc, BAZ megyei Levéltár 2004. BAZ megye könyv Tanári Kézikönyv a Hon –és népismeret tanításához (in: Borsod-Abaúj-Zemplén megye természeti adottságai - Borsod-Abaúj-Zemplén megye tárgyi népművészete - Borsod-Abaúj-Zemplén megye gazdasági és társadalmi állapota az EU-hoz csatlakozás előtt. Internetes publikációk: 2003. Történelem a 9. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Társadalomismeret a 9. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Történelem gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 9. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium 2004. Történelem a 10. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Társadalomismeret a 10. évfolyam számára. Digitális Tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Történelem gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 10. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Társadalomismeret gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 10. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium 2005. Történelem a 11. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Etika a 11. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Történelem gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 11. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Etika gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 11. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium 2006. Történelem a 12. évfolyam számára. Digitális tananyag a Digitális Középiskola számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium Történelem gyakorló -és vizsgafeladat-gyűjtemény a Digitális Középiskola 12. évfolyama számára IKM – Innocenter KHT – ME – Földes Ferenc Gimnázium 2011-12 Történelem érettségi témakörök vázlatosan közép és emelt szinten, Szerző Dr. Boronkai Szabolcs, Maxim Kiadó, lektorálás 2013. Földrajz 9. Digitális oktatási segédanyagok lektorálása a Maxim Kiadó felkérésére. 2014-15. Földrajz 9, Földrajz 10 középiskolai tankönyv és munkafüzet szerkesztői feladatok

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály) megyei forduló,
6. hely Hazadi Noémi 7.B, Bényei Zsigmond 7.B, Katona Mátyás 7.B, Fazekas István 7.B,
7. hely Kis Dorka 7.B, Makai Petra 7.B, Erdei Zora 7.B, Demeter Sarolta 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

10. hely Fenyvesi Lilla 7.A, Bene Borbála 7.A, Budai Barbara 7.A, Karajz Gréta 7.A Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

11. hely Balogh Adrián 7.B, Kovács Marcell 7.B, Kocsis Balázs 7.B, Hugli Benedek 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

12. hely Chalupecky Tamás 7.B, Paár Patrik 7.B, Virág Dávid 7.B, Varga Domonkos 7.B,
14. hely Fodor Sára 7.B, Purgel Márton 7.B, Keresztes Alex 7.B, Fenyvesi Bence 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

(8. osztály) megyei forduló,
3. hely Geleta Gréta 8.A, Papp Adrienn 8.A, Szász Csenge 8.B, Szabó Petra 8.B Felkészítő tanár: Jobbágy László, Túróczyné Bényei Szilvia

5. hely Kulcsár Luca 8.A, Tóth Zsuzsanna 8.A, Szabó Hanna 8.A, Túróczy Lili 8.A ,
12. hely Bazsányi Zsófia 8.A, Kocsis Laura 8.A, Figeczki Hanna 8.A, Farkas Angéla 8.A,
18. hely Kendi Pál 8A, Kakas Lilla 8.A, Kovács Katalin 8.A, Kendeházi Janka 8.A,
20. hely Kupás Vivien 8.A, Nagy Eszter 8.A, Nagy Karolina 8.A, Mészáros Boglárka 8.A Felkészítő tanár: Jobbágy László

(9. osztály) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya

12. hely Bordás Milán 9.B, Győrffi Adám György 9.B, Takács Emília Polett 9.B, Varga Adél Nóra 9.B Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(10. osztály) körzeti forduló,
17. hely Antal Réka 10.B, Purzsa Aletta 10.B, Matíz Eszter 10.B, Ivacs Laura 10.B Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


matematika Dürer Csapatverseny
döntőbe jutottak Ajtai Boglárka 11. C, Tóth Petra 11. C, Orbán Balázs 11. C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Győry Ákos, Gulyás Tibor

kémia döntőbe jutottak Garibay-Székely Patrícia 10. D, Forgó Krisztián Márk 11. D, Reviczki Dénes 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi, Szepesiné Medve Judit

döntőbe jutottak Kiss Gábor 12. D, Sajgó Mátyás 12. D, Sajgó Zsófia 9. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

fizika döntőbe jutottak Szuhai Barbara 12. C, Révész János 11. C, Gyulai Márton 11. C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Kovács Benedek, Zámborszky Ferenc

kémia döntőbe jutottak vegyes csapat tagjaként: Al-Hag Johanna Iman, 11. D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
109 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (10.C) Felkészítő tanár: Csató Endre


kémia OKTV
második fordulóba jutott Al-Hag Johanna Iman 11.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Kiss Gábor 12.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

második fordulóba jutott Reviczki Dénes 11.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Sajgó Mátyás 12.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


Bolyai Matematika Csapatverseny megyei forduló,
2. hely Ágoston Igor Milán 7.B, Keresztes Alex Zsolt 7.B, Pájer Vilmos 7.B, Kocsis Balázs Levente 7.B ,
3. hely Pájer Albert 7.B, Varga Domonkos Márk 7.B, Erdei Zora Vanda 7.B, Juhász Péter Marcell 7.B,
5. hely Fazekas István 7.B, Hazadi Noémi 7.B, Fenyvesi Bence 7.B, Katona Mátyás 7.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos


Dürer Matematika Csapatverseny körzeti forduló,
3. hely (döntőbe jutottak) Marsalkó Petra 8.B Révész Máté 8.B Fazekas István 7.B ,
5. hely (döntőbe jutottak) Tasnádi Bence 8.B Orosz Olivér 8.B Makai Petra 7.B ,
12.hely Hajdu Zalán 8.B Réz Csongor 8.B Erdei Zora 7.B ,
13. hely György Patrik 8.B Tárkányi Ákos 8.B Fodor Sára 7.B ,
14. hely Csomós Bence 8.B Svidró Ákos 8.B Hazadi Noémi 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina, Gulyás Tibor, Győry Ákos


fizika OKTV
2. fordulóba jutott Gyulai Márton 11.C,
2. fordulóba jutott Orbán Balázs Zsolt 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály

angol nyelv 2. fordulóba jutott Poncsák Ákos 12.H Felkészítő tanár: Koncz Tamásné


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória ) 1. iskolai forduló,
197/200 (2. fordulóba jutott) Gáspár Attila (12.h) Felkészítő tanár: Csató Endre


magyar nyelv és irodalom Országos Vers- és Prózaíró Verseny
különdíjat kapott Pál Diána 11.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


történelem OKTV
2. fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 11.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

magyar nyelv és irodalom 2. fordulóba jutott Pál Diána 11.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

történelem 2. fordulóba jutott Tóth Kornél 11.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!