átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet igazgatóhelyettes
  magyar nyelv és irodalom, történelem

Végzettsége(i): Magyar nyelv és irodalom, történelem szakos tanár, Összehasonlító irodalomtörténet szakos előadó
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar;
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság – és társadalomtudományi Kar - Közoktatási vezető;
pedagógus szakvizsga
Iskolában betöltött feladata: Igazgatóhelyettes; A diákönkormányzatot segítő pedagógus; A Média Műhely mentortanára; Bázisiskolai mentortanár
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): történelem, magyar nyelv és irodalom
Iskolánk dolgozója: 1995. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Földes Ferenc Gimnázium
Egyéb szakmai tevékenysége: Mesterpedagógus;
Pedagógusminősítési szakértő;
Tanfelügyeleti szakértő;
Digitális tananyagfejlesztői tevékenység;
Díjai, kitüntetései: Kiváló honismereti munkáért – az Országos Honismereti Szövetség elismerő oklevele 2015. Bonis Bona díj a Nemzet Tehetségeiért 2014. Kiváló mentortanár díj – Miskolci Egyetem 2013.
Publikációi: Érettségi témavázlatok irodalomból – Maxim Kiadó 2015 Utazások a tehetséggondozás körül – Géniusz Könyvek - 2015 Miskolc várostörténeti honlap - 2015 Holokauszt emlékév – elektronikus kiadvány - A „Civil Alap 2014” pályázati program keretében Arany-könyv – Az Arany János Tehetséggondozó Program intézményei és kiemelkedő tehetségei – 2013. /A kötetet szerkesztettem és az interjúkat készítettem/ Earthmates Comenius 2011-2013 Multilateral School Partnership DBU Project, kiadványa 2013. Együtthaladó IV. – történelem és honismeret migránsoknak c. munkafüzet (EIA/2012/1.1.3.) Elektronikus kiadvány – A kulturális naptól a Földes estig - 2013 Elektronikus kiadvány – a Tehetséghidak pályázati programjairól 2013. Kompetenciamérő feladatgyűjtemény 2012. (TÁMOP-4.1.1/A-10/1) Kérdések és válaszok – Személyes hangú beszámoló az audiovizuális emlékgyűjtés tapasztalatairól – XX. Század Intézet – Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány, 2011. Brunella Gasperini: Mi és ők – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2011. Fehér Klára: Bezzeg az én időmben – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2010. Kisérettségi feladatsorok magyar nyelv és irodalomból – Maxim Kiadó 2010. A haiku – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2010. A folyók motívuma a magyar irodalomban - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2009. Sue Townsend: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titokzatos naplója - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2009. Tehetségfejlesztő program történelem – kerettanterv – OM. 2008. Bálint Ágnes: Hajónapló - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2008. Bálint Ágnes: Szeleburdi család - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2007. Sánta Ferenc: Sokan voltunk;
Fukadzava Hicsiró: Zarándokének - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2006. Digitális tananyag - helyesírás gyakorló program II. 2005. P.L. Travers: Csudálatos Mary - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2005. Digitális tananyag - helyesírás gyakorló program I. 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 12. évf. – 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 11. évf. – 2004. Borsod-Abaúj-Zemplén megye hon- és népismerete – népi kultúra, népi műveltség, hagyományőrzés – munkatankönyv 2004. Borsod-Abaúj-Zemplén megye hon- és népismerete - Borsod-Abaúj-Zemplén megye irodalma – munkatankönyv 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 10. évf. – 2003. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 9. évf. – 2003. Tamási Áron: Ábel a rengetegben Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2003. Szabó Magda: Abigél – Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2003. A Földes Ferenc Gimnázium évkönyvének írói és szerkesztői tevékenysége (13 évkönyv és 2 jubileumi évkönyv – 2003-tól évente folyamatosan) J. Verne: Kétévi vakáció – Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2002. A megye tantárgyi helyzetképének vizsgálata – 2001. Madách Imre – feladatgyűjtemény – 2000. Történelmi forrásgyűjtemény – munkatankönyv – KOMA pályázat 1998
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): “A legtöbb, amit gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.” /Goethe/
Kedvenc időtöltése (hobbija): olvasás, túrázás, jóga

Versenyeredmények


kémia OKTV
második fordulóba jutott Al-Hag Johanna Iman 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Csécsi Marcell Dániel 11.C Felkészítő tanár: Fóris Tímea

fizika második fordulóba jutott Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc

kémia második fordulóba jutott Reviczki Dénes 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

matematika második fordulóba jutott Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

angol nyelv második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!