átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Kovácsné Szeppelfeld Erzsébet igazgatóhelyettes
  magyar nyelv és irodalom, történelem

Végzettsége(i): Magyar nyelv és irodalom, történelem szakos tanár, Összehasonlító irodalomtörténet szakos előadó
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar;
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság – és társadalomtudományi Kar - Közoktatási vezető;
pedagógus szakvizsga
Iskolában betöltött feladata: Igazgatóhelyettes; A diákönkormányzatot segítő pedagógus; A Média Műhely mentortanára; Bázisiskolai mentortanár
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): történelem, magyar nyelv és irodalom
Iskolánk dolgozója: 1995. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Földes Ferenc Gimnázium
Egyéb szakmai tevékenysége: Mesterpedagógus;
Pedagógusminősítési szakértő;
Tanfelügyeleti szakértő;
Digitális tananyagfejlesztői tevékenység;
Díjai, kitüntetései: Kiváló honismereti munkáért – az Országos Honismereti Szövetség elismerő oklevele 2015. Bonis Bona díj a Nemzet Tehetségeiért 2014. Kiváló mentortanár díj – Miskolci Egyetem 2013.
Publikációi: Érettségi témavázlatok irodalomból – Maxim Kiadó 2015 Utazások a tehetséggondozás körül – Géniusz Könyvek - 2015 Miskolc várostörténeti honlap - 2015 Holokauszt emlékév – elektronikus kiadvány - A „Civil Alap 2014” pályázati program keretében Arany-könyv – Az Arany János Tehetséggondozó Program intézményei és kiemelkedő tehetségei – 2013. /A kötetet szerkesztettem és az interjúkat készítettem/ Earthmates Comenius 2011-2013 Multilateral School Partnership DBU Project, kiadványa 2013. Együtthaladó IV. – történelem és honismeret migránsoknak c. munkafüzet (EIA/2012/1.1.3.) Elektronikus kiadvány – A kulturális naptól a Földes estig - 2013 Elektronikus kiadvány – a Tehetséghidak pályázati programjairól 2013. Kompetenciamérő feladatgyűjtemény 2012. (TÁMOP-4.1.1/A-10/1) Kérdések és válaszok – Személyes hangú beszámoló az audiovizuális emlékgyűjtés tapasztalatairól – XX. Század Intézet – Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány, 2011. Brunella Gasperini: Mi és ők – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2011. Fehér Klára: Bezzeg az én időmben – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2010. Kisérettségi feladatsorok magyar nyelv és irodalomból – Maxim Kiadó 2010. A haiku – Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2010. A folyók motívuma a magyar irodalomban - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2009. Sue Townsend: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titokzatos naplója - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2009. Tehetségfejlesztő program történelem – kerettanterv – OM. 2008. Bálint Ágnes: Hajónapló - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2008. Bálint Ágnes: Szeleburdi család - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2007. Sánta Ferenc: Sokan voltunk;
Fukadzava Hicsiró: Zarándokének - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2006. Digitális tananyag - helyesírás gyakorló program II. 2005. P.L. Travers: Csudálatos Mary - Irodalmi kincsestár – Raabe Kiadó 2005. Digitális tananyag - helyesírás gyakorló program I. 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 12. évf. – 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 11. évf. – 2004. Borsod-Abaúj-Zemplén megye hon- és népismerete – népi kultúra, népi műveltség, hagyományőrzés – munkatankönyv 2004. Borsod-Abaúj-Zemplén megye hon- és népismerete - Borsod-Abaúj-Zemplén megye irodalma – munkatankönyv 2004. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 10. évf. – 2003. Digitális tananyag – anyanyelv és kommunikáció – 9. évf. – 2003. Tamási Áron: Ábel a rengetegben Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2003. Szabó Magda: Abigél – Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2003. A Földes Ferenc Gimnázium évkönyvének írói és szerkesztői tevékenysége (13 évkönyv és 2 jubileumi évkönyv – 2003-tól évente folyamatosan) J. Verne: Kétévi vakáció – Irodalmi kincsestár - Raabe Kiadó 2002. A megye tantárgyi helyzetképének vizsgálata – 2001. Madách Imre – feladatgyűjtemény – 2000. Történelmi forrásgyűjtemény – munkatankönyv – KOMA pályázat 1998
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): “A legtöbb, amit gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.” /Goethe/
Kedvenc időtöltése (hobbija): olvasás, túrázás, jóga

Versenyeredmények


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (7. osztály) megyei forduló,
6. hely Hazadi Noémi 7.B, Bényei Zsigmond 7.B, Katona Mátyás 7.B, Fazekas István 7.B,
7. hely Kis Dorka 7.B, Makai Petra 7.B, Erdei Zora 7.B, Demeter Sarolta 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

10. hely Fenyvesi Lilla 7.A, Bene Borbála 7.A, Budai Barbara 7.A, Karajz Gréta 7.A Felkészítő tanár: Túróczyné Bényei Szilvia

11. hely Balogh Adrián 7.B, Kovács Marcell 7.B, Kocsis Balázs 7.B, Hugli Benedek 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

12. hely Chalupecky Tamás 7.B, Paár Patrik 7.B, Virág Dávid 7.B, Varga Domonkos 7.B,
14. hely Fodor Sára 7.B, Purgel Márton 7.B, Keresztes Alex 7.B, Fenyvesi Bence 7.B Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin

(8. osztály) megyei forduló,
3. hely Geleta Gréta 8.A, Papp Adrienn 8.A, Szász Csenge 8.B, Szabó Petra 8.B Felkészítő tanár: Jobbágy László, Túróczyné Bényei Szilvia

5. hely Kulcsár Luca 8.A, Tóth Zsuzsanna 8.A, Szabó Hanna 8.A, Túróczy Lili 8.A ,
12. hely Bazsányi Zsófia 8.A, Kocsis Laura 8.A, Figeczki Hanna 8.A, Farkas Angéla 8.A,
18. hely Kendi Pál 8A, Kakas Lilla 8.A, Kovács Katalin 8.A, Kendeházi Janka 8.A,
20. hely Kupás Vivien 8.A, Nagy Eszter 8.A, Nagy Karolina 8.A, Mészáros Boglárka 8.A Felkészítő tanár: Jobbágy László

(9. osztály) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya

12. hely Bordás Milán 9.B, Győrffi Adám György 9.B, Takács Emília Polett 9.B, Varga Adél Nóra 9.B Felkészítő tanár: Dr. Puskás István

(10. osztály) körzeti forduló,
17. hely Antal Réka 10.B, Purzsa Aletta 10.B, Matíz Eszter 10.B, Ivacs Laura 10.B Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


matematika Dürer Csapatverseny
döntőbe jutottak Ajtai Boglárka 11. C, Tóth Petra 11. C, Orbán Balázs 11. C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi, Győry Ákos, Gulyás Tibor

kémia döntőbe jutottak Garibay-Székely Patrícia 10. D, Forgó Krisztián Márk 11. D, Reviczki Dénes 11. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi, Szepesiné Medve Judit

döntőbe jutottak Kiss Gábor 12. D, Sajgó Mátyás 12. D, Sajgó Zsófia 9. D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

fizika döntőbe jutottak Szuhai Barbara 12. C, Révész János 11. C, Gyulai Márton 11. C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Kovács Benedek, Zámborszky Ferenc

kémia döntőbe jutottak vegyes csapat tagjaként: Al-Hag Johanna Iman, 11. D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória, 9-10.o.) 1. forduló,
109 pont (2. fordulóba jutott) Suszter Ágnes Eleonóra (10.C) Felkészítő tanár: Csató Endre


kémia OKTV
második fordulóba jutott Al-Hag Johanna Iman 11.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Kiss Gábor 12.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi

második fordulóba jutott Reviczki Dénes 11.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Sajgó Mátyás 12.D Felkészítő tanár: Endrész Gyöngyi


Bolyai Matematika Csapatverseny megyei forduló,
2. hely Ágoston Igor Milán 7.B, Keresztes Alex Zsolt 7.B, Pájer Vilmos 7.B, Kocsis Balázs Levente 7.B ,
3. hely Pájer Albert 7.B, Varga Domonkos Márk 7.B, Erdei Zora Vanda 7.B, Juhász Péter Marcell 7.B,
5. hely Fazekas István 7.B, Hazadi Noémi 7.B, Fenyvesi Bence 7.B, Katona Mátyás 7.B Felkészítő tanár: Gulyás Tibor, Győry Ákos


Dürer Matematika Csapatverseny körzeti forduló,
3. hely (döntőbe jutottak) Marsalkó Petra 8.B Révész Máté 8.B Fazekas István 7.B ,
5. hely (döntőbe jutottak) Tasnádi Bence 8.B Orosz Olivér 8.B Makai Petra 7.B ,
12.hely Hajdu Zalán 8.B Réz Csongor 8.B Erdei Zora 7.B ,
13. hely György Patrik 8.B Tárkányi Ákos 8.B Fodor Sára 7.B ,
14. hely Csomós Bence 8.B Svidró Ákos 8.B Hazadi Noémi 7.B Felkészítő tanár: Fejér Szabolcs, Grallert Krisztina, Gulyás Tibor, Győry Ákos


fizika OKTV
2. fordulóba jutott Gyulai Márton 11.C,
2. fordulóba jutott Orbán Balázs Zsolt 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály

angol nyelv 2. fordulóba jutott Poncsák Ákos 12.H Felkészítő tanár: Koncz Tamásné


Informatika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (II. programozás kategória ) 1. iskolai forduló,
197/200 (2. fordulóba jutott) Gáspár Attila (12.h) Felkészítő tanár: Csató Endre


magyar nyelv és irodalom Országos Vers- és Prózaíró Verseny
különdíjat kapott Pál Diána 11.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


történelem OKTV
2. fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 11.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

magyar nyelv és irodalom 2. fordulóba jutott Pál Diána 11.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna

történelem 2. fordulóba jutott Tóth Kornél 11.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


magyar nyelv és irodalom Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9. évfolyam, csapat) körzeti forduló,
8. hely Halász Fábián 9.D, Hegedűs Nóra 9.D, Szekeres Adrienn 9.D, Tergalecz Dóra 9.D Felkészítő tanár: Dr. Vékony Katalin, Horváth Ibolya


Országos Fotó, Vers és Prózaíró Verseny (fotó kategória) országos forduló,
2. hely Kalocsai Édua Mária 9.D


fizika Eötvös Verseny országos forduló,
dicséretet kapott Gyulai Márton 11.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc


Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny (programozás kategória 5-8. o.) 1. forduló,
191 pont (2. fordulóba jutott) Révész Máté (8.B),
77 pont (2. fordulóba jutott) Apró Balázs (8.B),
98 pont (2. fordulóba jutott) Nácsa Dominik (8.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


DEIK (Debreceni Egyetem Informatikai Kar) Regionális programozói csapatverseny (középiskolás kategória)
1. hely (különdíj a legtöbb elsőre jól beadott feladatért) Gáspár Attila (12.H), Robotka Adrián (12.C), Révész Máté (8.B),
dicséret Pál Diána (11.H), Suszter Ágnes (10.C), Győrffi Ádám (9.B) Felkészítő tanár: Csató Endre


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye (csapat)
1. hely Stefán Boglárka Abigél 11.E, Tóth Nikoletta 11.E, Tóth Lili 11.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna


Dr. Gárdus János Városi Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny
2. hely Tóth Zsuzsanna 8.A,
4-5. hely Nagy Eszter 8.A ,
4-5. hely Nagy Karolina 8.A Felkészítő tanár: Sebő Sára


Informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny  (web alkalmazás kategória, csapatverseny) 2. döntő forduló,
országos 1. hely Suszter Ágnes (10.c), Tóth Anna (10.a), Robotka Adrián (12.c) Felkészítő tanár: Csató Endre


Gratulálunk!

Gratulálunk!