átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Kovács Attiláné
  matematika-fizika-informatika

Végzettsége(i): egyetem
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Kossuth Lajos Tudományegyetem TTK Debrecen
Iskolában betöltött feladata: Arany János Tehetséggondozó Program: programfelelős; Arany János Tehetséggondozó Program Intézményeinek Egyesülete: titkár; osztályfőnök
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): matematika, tanulás módszertan
Iskolánk dolgozója: 1994. szeptember 1-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): Bessenyei György Gimnázium Kisvárda (matematika tagozat)
Egyéb szakmai tevékenysége: Tehetséggondozás, tehetségfejlesztés, tehetséggondozó szakkörök tartása (10., 11. évfolyam) érettségi felkészítés AJTP-s tanulóknak, mesterpedagógus, tanfelügyeleti szakértő, pedagógusminősítési szakértő, matematika szaktanácsadó
Díjai, kitüntetései: Graphisoft Díj(2004., 2014), Pro Progressio díj (2013), Bolyai Matematika Csapatverseny országos tanári fődíj (2016), Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny díjazott tanár (2011,2012,2013,2014,2015,2016)
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): „Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen a tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.” (Szent-Györgyi Albert) „Minél jobban ismerjük a gyermeket, annál jobban megértjük, minél jobban megértjük, annál inkább szeretjük, s így annál hatékonyabban tudjuk majd nevelni.” (Nagy László)
Kedvenc időtöltése (hobbija): kerékpározás, zenehallgatás, olvasás

Versenyeredmények


matematika KöMaL 2016/2017 (A-jelű (nehezebb) matematika feladatok versenye)
5. díj Gáspár Attila 11.H ,
(B-jelű matematika feladatok versenye, 11. évf.)
1. díj Gáspár Attila 11.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Kovács Attiláné, Gulyás Tibor, Pósa Lajos, Szűcs Gábor, Dobos Sándor

(B-jelű matematika feladatok versenye, 12. évf.)
dicséret, 22. hely Bodolai Előd 12.H Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

(C-jelű matematikai gyakorlatok versenye, 1 – 8. évf.)
dicséret, 22. hely Győrffi Ádám György 8.B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, dr. Szabadfalviné Kormányos Anikó

(C-jelű matematikai gyakorlatok versenye, 9 – 10. évf.)
dicséret, 17 – 22. hely Ajtai Boglárka 10.C Felkészítő tanár: Kovács Attiláné, Merkelné Vodila Noémi


Gratulálunk!

Gratulálunk!