átváltás akadálymentes nézetre
1. kép

Részletes adatlap

  Veres Pál igazgató
  matematika, fizika, számítástechnika

Végzettsége(i): középiskolai tanár, közoktatási vezető
Végzettségét szerezte (egyetem, főiskola megnevezése): Kossuth Lajos Tudományegyetem;
Janus Pannonius Tudományegyetem
Iskolában betöltött feladata: Intézményvezető
Jelen tanévben tanított tárgy(ai): matematika
Iskolánk dolgozója: 1986. augusztus 16-e óta
Középiskoláját végezte (középiskola megnevezése): József Attila Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola (Ózd), fizika tagozat
Egyéb szakmai tevékenysége: OKTV Matematika I. kategória: bizottsági tag;
8. osztályos központi felvételi bizottság: elnök;
Arany János Tehetséggondozó Program Intézményeinek Egyesülete: elnök;
Erdős Pál Matematika Tehetséggondozó Iskola: tanár;
Nemzeti Pedagógus Kar Intézményvezetői Tagozat: elnök;
Bolyai János Matematikai Társulat Oktatási Bizottsága: tag;
Rátz Tanár Úr Életműdíj és Ericsson Díj Bizottság: tag;
Beke Manó Díj Bizottság: tag;
közoktatási szakértő (tanfelügyelő és értékelési szakértő);
MATEHETSZ Felügyelő Bizottság: elnök;
Díjai, kitüntetései: Graphisoft-díj (2002);
Beke Manó Díj (2002);
A Magyar Tehetségtársaság „Tehetségekért” kitűntetése (2009);
A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara kari emlékérem (2009);
PRO TALENTO kitűntetés (2015);
Publikációi: Függvényegyenletek – szakköri füzet – B.-A.-Z. Megyei Pedagógiai Intézet (1988);
Mintatantervek – KOMA pályázat (1995) Az iskolai minőségirányítás – szakdolgozat (2000);
Miskolci középiskolák 9. évfolyamosainak matematika felmérése, és a felmérés tapasztalatai – Miskolc Városi Pedagógiai Intézet (2000);
Digitális tananyag – matematika – 9. évf. (2003);
Digitális tananyag – matematika – 10. évf. (2003);
Digitális tananyag – matematika – 11. évf. (2004);
Digitális tananyag – matematika – 12. évf. (2004);
Tehetségfejlesztő program matematika – kerettanterv – OM. (2008);
Készüljünk együtt a kompetenciamérésre! 9. évfolyam – matematika – feladatgyűjtemény – MAXIM kiadó (2009);
Szakmai hitvallása (idézet vagy önállóan megfogalmazott gondolat): "A pedagógus nem lehet elkeseredett, megtorpant ember, mert a pedagógusnak egyetlen karizmája van: a jövőbe vetett hit optimizmusa." /Karácsony Sándor/
Kedvenc időtöltése (hobbija): dzsessz zene hallgatása; gasztronómia (főzés, pálinkabírálat, borbírálat); utazás; Földes Ferenc Gimnázium

Versenyeredmények


kémia OKTV
második fordulóba jutott Al-Hag Johanna Iman 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

második fordulóba jutott Csécsi Marcell Dániel 11.C Felkészítő tanár: Fóris Tímea

fizika második fordulóba jutott Gyulai Márton 12.C Felkészítő tanár: Pál Mihály, Zámborszky Ferenc

kémia második fordulóba jutott Reviczki Dénes 12.D Felkészítő tanár: Szepesiné Medve Judit

matematika második fordulóba jutott Tisza Marcell 12.C Felkészítő tanár: Elek Zoltán, Gulyás Tibor, Győry Ákos

angol nyelv második fordulóba jutott Dojcsák Milla 12.C Felkészítő tanár: Kéri Henriett

magyar nyelv és irodalom második fordulóba jutott Pál Diána 12.H Felkészítő tanár: Pólik Magdolna


angol nyelv 4 FOR EUROPE ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI VETÉLKEDŐ regionális forduló,
3. hely Kiss Tamás 12.H, Schweickhardt Gyula 12.H, Takács Anna 12.D, Trembóczki Liliána 12.D,
4. hely Bendicskó Laura 11.B, Csordás Henrik 11.B, Hallai Gréta 11.B, , Fenyvesi Tamás 11.B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


angol nyelv TÚL AZ ELSŐ X-EN EU VERSENY regionális forduló,
2. hely (országos döntőbe jutott csapat) Hatvani Anna 12. H, Schweickhardt Gyula 12. H, Takács Anna 12. D, Trembóczki Liliána 12. D,
4. hely Bendicskó Laura 11. B, Csordás Henrik 11. B, Fenyvesi Tamás 11. B, Keresztes Kornél 11. B Felkészítő tanár: Szalontainé Batta Barbara


történelem OKTV
második fordulóba jutott Illés Dorottya Lilla 12.H Felkészítő tanár: Jobbágy László

második fordulóba jutott Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Erdődi István, Jobbágy László


DÜRER MATEMATIKA CSAPATVERSENY (B kategória) helyi forduló,
1. hely (döntőbe jutottak) Fehérvári Donát 7. B, Kéki Edit 7. B, Tomesz László Gergő 7. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Csima Borbála 7. B, Hazadi Noémi 8. B, Fazekas István 8. B,
2. hely (döntőbe jutottak) Varga Ildikó Kata 7. B, Szűcs Botond 7. B, Töreczki Gábor 7. B Felkészítő tanár: Grallert Krisztina, Győry Ákos, Gulyás Tibor


Arany János Tehetséggondozó Program Fizika Becslési Versenye
1.hely Stefán Boglárka Abigél 12.E, Tóth Nikoletta 12.E, Balogh Dávid 10.E Felkészítő tanár: Gregáné Hursán Zsuzsanna, Kovács Benedek


Bolyai Matematika Csapatverseny (7. évfolyam, csapat)
2. hely Varga Ildikó Kata 7.B, Töreczki Gábor 7.B, Kun Tamás 7.B, Tomesz László Gergő 7.B ,
5. hely Szűcs Botond 7.B, Fekete Martin 7.B, Dobos Dávid 7.B, Gömze László Norken 7.B ,
6. hely Fehérvári Donát 7.B, Forinyák Judit Virág 7.B, Major Ádám 7.B, Fazekas Ádám 7.B ,
7. hely Dobos Julianna 7.B, Tóth Petra Lili 7.B, Erdélyi Botond 7.B, Bottyán Márton Péter 7.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Grallert Krisztina

(8. évfolyam, csapat)
1. hely, országos 8. hely Fazekas István 8.B, Fekete Patrik 8.B, Fenyvesi Bence 8.B, Hazadi Noémi 8.B,
3. hely Bényei Zsigmond 8.B, Katona Mátyás 8.B, Keresztes Alex Zsolt 8.B, Purgel Márton 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor

4. hely Kerekes Balázs 8.A, Kiss Enikő 8.A, Szabó Dóra 8.A, Szabó Zsuzsanna 8.A Felkészítő tanár: Kurunczi Gábor

7. hely Juhász Péter Marcell 8.B, Kovács Marcell 8.B, Varga Domonkos 8.B, Lisznyai Ádám 8.B Felkészítő tanár: Győry Ákos, Gulyás Tibor


történelem Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi verseny (országos)
4. hely Begál Gábor 12.E, Illés Dorottya 12.H, Tóth Kornél 12.C Felkészítő tanár: Jobbágy László, Erdődi István


filozófia NEMZETKÖZI NÁBOJ FIZIKAVERSENY (senior kategória)
magyarországi rangsorban: 7. hely Csécsi Marcell, Detki Pongrác, Farkas Szabolcs, Xu Dávid és Zámbori Zalán 11.C Felkészítő tanár: Biró István


francia nyelv X. Megyei Idegennyelvű Szavalóverseny (egyéni) megyei forduló,
1. hely Takács Anna 12.D Felkészítő tanár: Sashegyi Virág


Gratulálunk!

Gratulálunk!